Dolar dál čerpá z rostoucích výnosů, které podpořila nejen nad očekávání lepší data z trhu práce, tak i schválení fiskálního balíčku o velikosti 1,9 bil. USD v Senátu USA. Americký desetiletý státní dluhopis prolomil hranici 1,6 %. Oslabující euro proti dolaru stahuje měny regionu. Koruna oslabila nad hranici 26,40 za euro.

Mafra loni zvýšila tržby o pět procent na 2,585 miliardy Kč

Vydavatelství Mafra loni zvýšilo tržby o pět procent na 2,585 miliardy korun. Čistý zisk stagnoval na 137 milionech Kč. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Firmě vlastněné ministrem financí a předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem klesly příjmy v oblasti distribuce a inzerce tištěných médií. Výrazně rostly tržby z inzerce internetových titulů. Ve výsledcích se pozitivně odrazily nákladové úspory, lepší efektivita v nákupu surovin i služeb a také zefektivnění vlastních i externích tiskových zakázek. Klesl také objem barterových obchodů.

Letos vydavatelství počítá s poklesem příjmů z tištěných médií, který z větší části nahradí tržbami z on-line aktivit. Provozní zisk EBITDA by měl být proti loňsku nižší. V oblasti internetu se firma zaměří na rozvoj nových projektů i již realizovaných akvizic a na nákladové straně hodlá využít synergie se skupinou Agrofert.

Mafra vydává deníky Mladá fronta Dnes, Lidové noviny a Metro, provozuje servery iDnes.cz, Lidovky.cz či Playtvak.cz a vlastní tiskárny v Praze a Olomouci. Ke konci roku 2015 zaměstnávala 1264 lidí.

Newsletter