Majitel Centropolu Aleš Graf se přesune do čela dozorčí rady

Majitel ústecké skupiny Centropol, jednoho z největších alternativních dodavatelů energií v Česku, Aleš Graf se přesune z postu předsedy představenstva do čela dozorčí rady. Představenstvo povede ředitel firmy Jaromír Chabr. Skupina to dnes oznámila v tiskové zprávě. Představenstvům ze zákona přísluší vedení firem, například zajištění vedení účetnictví či návrhy rozdělení zisku, kdežto dozorčí rady kontrolují činnost představenstva i firmy.

„Cítím, že společnost teď potřebuje nové impulsy, nové nadšení a nové cesty. Přenechávám proto standardní řízení profesionálním manažerům a sám se přesunuji do strategické a kontrolní role,“ komentoval svůj přesun Graf.

Skupina sdělila, že letos provedla kompletní obměnu nejvyššího vedení a zásadní změny řízení a organizační struktury. Chabr nastoupil na místo ředitele letos na jaře. Poté nastoupil jako obchodní ředitel Tomáš Hlaváček, který byl předtím ředitelem strategického rozvoje a řízení vztahů se zákazníky v Air Bank. Zároveň k 1. září opustí Centropol dosavadní člen představenstva a technický ředitel Petr Landovský. Výměna v čele představenstva je podle skupiny završením této série změn.

Centropol působí od roku 2002 na trhu s elektřinou a od roku 2010 také na trhu se zemním plynem. Energie dodává zhruba 320.000 zákazníků. Převážnou část klientů skupiny tvoří domácnosti, zhruba pětinu pak města a obce, státní organizace nebo malé a střední firmy.

Newsletter