Dolar postupně umazává ranní ztráty, a to jak proti procyklickým měnám, tak i v dolarovém indexu. V případě eurodolaru působí nejen dolarový obrat, ale i evidentní plošný výprodej eura. Oslabující euro proti dolaru nijak nezatěžuje měny regionu. Ty sílí, včetně koruny, která se obchoduje pod hranicí 26,15 za euro.

Majitel KFC dokončil proces oddělení svých čínských aktivit

Americká společnost Yum Brands dokončila proces oddělení své čínské divize do samostatného podniku s názvem Yum China Holdings. S akciemi nové firmy se dnes začalo obchodovat na burze v New Yorku. Yum Brands vlastní řetězce restaurací s rychlým občerstvením KFC, Pizza Hut a Taco Bell.

Yum China Holdings bude provozovat stávající řetězce KFC a Pizza Hut v Číně a ještě před koncem tohoto roku chce v Číně otevřít první restauraci Taco Bell. V současnosti má Yum China zhruba 7300 restaurací.

Čínské aktivity Yum Brands v minulých letech poznamenaly skandály kolem bezpečnosti potravin i chybná marketingová rozhodnutí, uvedla agentura AP. V roce 2014 tržby podniku v Číně nepříznivě zasáhly zprávy, že jeden z dodavatelů používal maso s prošlou trvanlivosti.

Zatímco širší trh dnes výrazně klesá, o akcie Yum China Holdings je zájem. Krátce před 20:00 SEČ akcie vykazovaly růst o více než osm procent.

Newsletter