Americké výnosy po včerejším poklesu opět rostou. Dolar zůstává ve ztrátě, od rána ji však postupně umazává v dolarovém indexu i proti euru. Polský zlotý a maďarský forint drží zisky, jediná koruna oslabuje k 25,95 za euro.

Mall.cz před Vánocemi rozšíří počet výdejních míst o 86

Druhý největší tuzemský e-shop Mall.cz rozšíří před začátkem vánoční sezony počet výdejních míst o 86 na 104 a zavede doručování zboží v sobotu v 11 krajským městech. Obchod začne spolupracovat se sítí výdejen Uloženka. Mall.cz o tom dnes informoval ČTK. Konkurenční Alza.cz nově doručuje v sobotu a v neděli. České internetové obchody letos čekají rekordní Vánoce.

„Spolu s naším novým distribučním centrem, které zvládne odbavit až 75.000 nákupů denně, jsme na letošní vánoční sezonu výborně připraveni,“ uvedl šéf Mall.cz Jakub Havrlant.

Pro zákazníky v menších městech podle něj novinka znamená snížení dojezdové doby k nejbližšímu výdejnímu místu. Uleví se tak centrálním pobočkám, které dosud odbavovaly zákazníky z větších měst.

Službu sobotního doručení lze využít v Praze, Plzni, Karlových Varech, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem, Liberci, Hradci Králové, Jihlavě, Brně, Ostravě a Olomouci. V Praze nově umožňuje e-shop doručení zboží v den objednání.

Konkurenční Alza.cz nově doručuje v sobotu a v neděli. Stejně tak prodejny mají otevřeno i o víkendech. V showroomu v Holešovicích letos obchod zavedl i noční výdej. Alza má aktuálně v ČR 82 výdejních míst z toho 34 tvoří prodejny a 48 samoobslužné výdejní AlzaBoxy.

Internetové obchody letos čekají rekordní Vánoce. V průběhu roku největší on-line prodejci posílili logistiku a navýšili kapacitu skladů. Konec roku je pro ně nejdůležitějším prodejním obdobím. Většina e-shopů začne vánoční kampaně na začátku listopadu.

Newsletter