Maloobchodní sektor stáhl akcie na newyorské burze

Akcie na newyorské burze dnes oslabily, když slabší než očekávané čtvrtletní výsledky maloobchodních řetězců Macy‘s a Kohl‘s odstartovaly vlnu výprodejů akcií celého sektoru a vyvolaly obavy, že spotřebitelské výdaje nejsou dost silné, aby povzbudily hospodářský růst.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, klesl o 0,11 procenta a obchodování uzavřel na 20.919,9 bodu. Širší index S&P 500 ztratil 0,21 procenta a skončil na 2394,5 bodu. Index technologického trhu Nasdaq Composite oslabil o 0,22 procenta na rekordních 6115,96 bodu.

Akcie Macy‘s ztratily 15 procent, a táhly tak dolů tituly celého sektoru, který oslabil o 0,56 procenta. Akcie Kohl‘s klesly o 6,2 procenta.

Dnešní údaje z maloobchodu signalizují zdraví spotřebitelských výdajů. „Jsou jako kanárek v šachtě,“ uvedl Phil Blancato ze společnosti Ladenburg Thalmann Asset Management.

Oslabily akcie všech 11 hlavních sektorů S&P, finanční sektor ztratil 0,39 procenta v důsledku propadu akcií banky Wells Fargo o 1,5 procenta.

Americký dolar dnes na devizových trzích poprvé za pět dní oslabil vůči japonskému jenu, oblíbenému hlavně v dobách politické nejistoty. Investoři inkasují zisky z dosavadního růstu kurzu, z části je to ale i reakce na nervozitu způsobenou nečekaným rozhodnutím prezidenta Donalda Trumpa odvolat ředitele Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Jamese Comeyho. Proti ostatním měnám se kurz dolaru téměř nemění.

Kolem 22:15 SELČ dolar vůči jenu ztrácel 0,38 procenta na 113,85 JPY, k euru byl prakticky beze změn na 1,0866 USD. Dolarový index, který měří výkon dolaru vůči koši šesti hlavních světových měn, se rovněž bez větších změn pohyboval kolem 99,611 bodu.

Newsletter