Dolar navýšil ztráty v dolarovém indexu pod 90 bodů a proti euru nad 1,2200 EURUSD. Korunu podpořilo silnější euro a vyšší tržní sazby. Aktuálně se obchoduje těsně nad 25,40 za euro.

Marriott dokončil převzetí Starwood, je největší hotelový řetězec

Hotelová společnost Marriott International dokončila převzetí konkurenční Starwood Hotels & Resorts Worldwide za 13 miliard USD (313,7 miliardy Kč). Vznikla tak největší hotelová společnost na světě. Do jedné hotelové skupiny nyní patří několik z nejznámějších hotelových jmen, jako Marriott, Courtyard, Ritz Carlton, Sheraton, Westi, W a St. Regis, uvedla agentura AP.

Celkem nyní Marriott vlastní 30 hotelových značek. Celý řetězec má nyní ve více než 110 zemích, včetně České republiky, 5700 hotelů a 1,1 milionu pokojů. Marriott nyní překonal skupinu Hilton Worldwide, která má 773.000 pokojů, a Intercontinental Hotels Group se 766.000 pokoji.

Firma Starwood se nabídla k prodeji v dubnu 2015, protože se jí nedařilo růst tak rychle jako konkurentům. Mimo jiné i kvůli omezené nabídce služeb v jejích hotelech, které jsou většinou menší a nemají restaurace či sály pro bankety. Často jsou také umístěné u dálnic, blízko letišť nebo u kancelářských parků na okrajích měst. Marriott svou nabídkou překonal čínskou Anbag Insurance Group. Antimonopolní úřady v USA a EU akvizici rychle schválily, čínská vláda však s povolením váhala, což zpozdilo dokončení akvizice o měsíce.

Marriott a Starwood podobně jako další hotelové společnosti vlastní velmi málo jednotlivých hotelů. Místo toho je buď provozují nebo pronajímají značky stovkám jednotlivých vlastníků, často realitním developerům.

Newsletter