Mars stahuje v 55 zemích své čokoládové tyčinky

AKTUALIZOVÁNO – Výrobce cukrovinek Mars stahuje v 55 zemích své čokoládové tyčinky a některé další výrobky. V jednom z nich se totiž našly kousky plastu. Podle agentury AFP jde o tyčinky, které byly vyrobeny v Nizozemsku a rozvezeny do dalších zemí. Mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) Radoslav Pospíchal ČTK řekl, že nemá informace, že by uvedená šarže výrobků Mars byla dovezena i do České republiky.

Mars původně informoval, že čokoládové tyčinky a některé další výrobky stáhne jen z německého trhu. Opatření později rozšířil na Belgii, Francii, Británii, Itálii, Nizozemsko a Španělsko. Mluvčí firmy v Nizozemsku Roel Govers později řekl, že akce se týká 55 zemí. Další podrobnosti nesdělil a stránky firmy byly dnes odpoledne nedostupné.

Z německého trhu firma stáhne tyčinky Mars, Snickers a Milky Way Minis, a také bonbony Celebrations s datem minimální trvanlivosti mezi 19. červnem 2016 a 8. lednem 2017.

„Chceme zabránit tomu, aby zákazníci snědli některý z (potenciálně vadných) výrobků, který si koupili,“ zdůvodnila firma široké časové rozpětí data minimální trvanlivosti výrobků, které označila za potenciálně nebezpečné.

Newsletter