Martin Valach vstupuje do první globální burzy s uměním ARTSTAQ

První globální burza s uměním ARTSTAQ získala nového investora, je jím český investiční odborník a milovník umění Martin Valach, bývalý ředitel Swiss Life Select ČR. Valach se ve světě financí a investic pohybuje více než 20 let.

Působil v čele švýcarské poradenské společnosti Swiss Life, v top managementu britské pojišťovny Commercial Union i České pojišťovny. Více než 15 let investuje do děl českých i zahraničních umělců. „Moje zkušenost z oblasti klasického investičního poradenství, eliminace rizik a láska k umění logicky vyústila v investice do umění,“ říká Valach, který působí v projektech věnujících se investicím, filantropii a mecenášství v oblasti umění. Je jednou z klíčových osobností tradičního festivalu SCULPTURE LINE, který prezentuje sochy a objekty ve veřejném prostoru.

 „V ARTSTAQ zastává Martin Valach roli investora a podílníka, je především dlouholetým finančním profesionálem, zkušeným top managerem i obchodníkem,“ řekl zakladatel ARTSTAQ Roman Komárek.

Valach míní, že sběratelé, investoři i galeristé trpí nedostatkem komplexních a objektivních informací o autorech i jejich dílech, což v konečném důsledku nese riziko nesprávných cen, hrozbu omylů a zdlouhavé likvidity. Podle něj využití moderních technologií přináší možnost tyto problémy řešit.

“Čeká nás významný nárůst počtu investorů i investičního kapitálu v oblasti umění. Díky tomuto kroku porostou ceny uměleckých děl a akcelerují se možnosti pro umělce galeristy, sběratele i investory. Umění se stane ještě zajímavější investiční příležitostí a já chci v této změně hrát aktivní roli,“ dopnil Valach.

Projekt první globální burzy s uměním ARTSTAQ propojuje globální nabídku a poptávku na trhu s uměním. Zdarma a v reálném čase poskytuje komplexní informace o umělcích a uměleckých dílech, a to díky technologii práce s tzv. big data. Ucelené, nezávislé informace ocení galerista, sběratel, umělec i investor. Všem totiž dává významně větší příležitosti k úspěchu než doposud.

Newsletter