Mastercard podepsal s Jihočeským krajem Memorandum o Smart Cities

Společnost Mastercard dnes podepsala s Jihočeským krajem Memorandum o spolupráci pro rozvojový koncept tzv. Smart Cities. Jedná se o vůbec první memorandum mezi Mastercard a krajským územním celkem v České republice.  Memorandum slavnostně podepsali ředitel Mastercard pro ČR, Slovensko a Rakousko Miroslav Lukeš a hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská.

Mastercard a Jihočeský kraj se tímto zavázali ke vzájemné spolupráci v přípravě, realizaci a implementaci chytrých projektů, které využívají možnosti technologií pro udržitelný rozvoj měst a obcí, zlepšení životního prostředí, snižování emisí nebo podporu nových technologií. Jihočeský kraj patří i díky své iniciativě Smart Region Jižní Čechy v oblasti konceptu chytrých měst a regionů k nejprogresivnějším. Obě strany si tímto podpisem mimo jiné stvrzují svůj zájem a vůli ke vzájemné spolupráci a to zejména v oblastech městské a veřejné dopravy, jež je v kraji velmi aktuálním tématem.

Mastercard velmi rád pomáhá Jihočeskému kraji v rámci konceptu Smart Cities v zajištění příjemnějšího prostředí nejen pro stálé obyvatele, ale i pro lidi přijíždějící za prací, kulturou, sportem nebo nákupy. „Výrazně zjednodušit život ve městech lze poměrně snadno prostřednictvím stávajících technologií a digitalizací služeb. K prioritním cílům v Jihočeském kraji bude patřit elektronické odbavení cestujících a strategie rozvoje dopravy,“ uvedl ředitel Mastercard pro Českou a Slovenskou republiku a Rakousko Miroslav Lukeš.

Mastercard patří ke globálním lídrům v oblasti technologických inovací a zavádění inovativních metod v oblasti Smart Cities. Společnost Mastercard letos již v rámci konceptu Smart Cities podepsala memoranda s městem Kolín, s Úřadem místopředsedy vlády Slovenské republiky pro investice a informatizaci a městem Prievidza.

Newsletter