Mayová se v New Yorku sejde z šéfy velkých amerických firem

Britská premiérka Theresa Mayová se dnes v New Yorku sejde s šéfy předních amerických bank a společností. Mayová je hodlá ujistit, že britský odchod z Evropské unie není důvodem k omezování investic v Británii, uvedla agentura Bloomberg.

Mluvčí premiérky podle agentury Reuters řekl, že Mayová chce v Americe podpořit obchod a investice mezi USA a Británií. Na dnešním setkání mají být představitelé bank Goldman Sachs a Morgan Stanley, technologických společností IBM a Amazon nebo firem Merck & Co, Sony Pictures a United Technologies. Řada amerických firem využívá Británii jako svou základnu pro podnikání v Evropě.

Premiérka je v New Yorku v rámci zasedání Valného shromáždění OSN, na němž chce mluvit o bezpečnosti leteckého provozu, migraci a dalších problémech. Do svého programu však zařadila i dvě setkání s americkou podnikatelskou sférou.

„Zhruba milion lidí v Británií každé ráno vstává a jde pracovat pro nějakou americkou firmu. Budu s nimi mluvit a vyslechnu od nich, jaké kladou důrazy na otázky, které s nimi chceme probrat,“ řekla Mayová v letadle na cestě do USA.

Newsletter