MBA studium je náročné, ale stojí za to, shodují se studenti

Podle nejnovějšího průzkumu institutu CEMI je studium MBA náročné zejména ve skloubení s osobním životem. Podle 77 % dotázaných se však požadavky na studium shodují s jejich očekáváním. Výsledky agentury STEM/MARK ukázaly, že si dvě třetiny dotázaných po dokončení studia kariérně polepšily.

Průzkum institutu CEMI dále odhalil, že pouze každý desátý absolvent studia musel výrazně omezit své osobní aktivity. „Každé studium s sebou nese určitá omezení jiných aktivit. Naši studenti musí v relativně krátké době vstřebat velké množství informací. I tak absolventi uvedli, že studium s sebou ve většině případů neneslo žádná nečekaná či výrazná omezení, a to zejména díky propracované formě online výuky,“ okomentoval výsledky průzkumu Štěpán Mika, ředitel Institutu CEMI.

Časově nejnáročnější je seminární práce

Z průzkumu dále vyplynulo, že studenti stráví nejvíce času se zpracováváním seminární práce. Až 40 % respondentů nad její přípravou strávilo mezi pěti a desíti hodinami. Více než deset hodin pak potřebovalo 53 % dotázaných. Ve většině případů se jednalo o studenty starší 45 let.

Absolventi MBA si vydělají více

Podle Štěpána Miky s sebou absolvování MBA studia na CEMI nese celou řadu benefitů v oblasti kariérního postupu či zvýšení platu. Toto tvrzení potvrzují i zahraniční odborníci. Ti se shodují v tom, že po studiu jednoho z MBA programů si zaměstnanci vydělají více než ti, kteří titul nemají.

 

Newsletter