mBance stoupl za tři čtvrtletí zisk o 113 mil. na 300 mil. Kč

Bance mBank stoupl za tři čtvrtletí 2016 zisk před zdaněním meziročně o 113 milionů na 300 milionů korun. Čisté bankovní výnosy mBank stouply o 192 milionů na 776 milionů Kč. Banka o tom dnes informovala ČTK. mBank zahájila provoz v Česku na podzim 2007.

Ke konci září meziročně stoupl mBank počet klientů o více než 50.000 a banka měla v ČR přes 617.000 klientů. Banka poskytla loni ve 3. čtvrtletí meziročně o pětinu více objemu spotřebitelských úvěrů a o 17 procent více nehypotečních úvěrových produktů. V oblasti hypoték vzrostla o 16 procent.

„Ve třetím čtvrtletí jsme vedle soustředění se na úvěrové produkty pokračovali v oslovování nových skupin klientů. Jako digitální banka jsme spustili novinky pro nejmladší skupiny klientů, kteří vnímají chytrý telefon jako přirozenou součást života,“ uvedl generální ředitel mBank pro ČR a Slovensko Paweł Kucharski.

Celkově bankám a spořitelnám v Česku stoupl podle dat České národní banky za tři čtvrtletí souhrnný čistý zisk meziročně o 6,5 miliardy na 60,6 miliardy korun.

Banka v Česku působí jako zahraniční pobočka polské mBank S.A., která je členem skupiny Commerzbank.

Newsletter