Americká inflace vzrostla mírně rychleji, než činil konsensus. Trh čísla evidentně „prohlédl“ z titulu tranzitorních efektů. Americké výnosy klesají, dolar oslabuje. Oslabující dolar se na měnách regionu nijak výrazně neprojevuje. Koruna balancuje na hraně 26,00 za euro.

McDonald’s omezí veřejná vystoupení svého maskota

Americký řetězec restaurací rychlého občerstvení McDonald‘s omezí veřejná vystoupení svého ikonického maskota, klauna Ronalda McDonalda. Důvodem jsou lidé, kteří v přestrojení straší veřejnost. V posledních měsících se takové případy objevily nejen v USA, ale i v Británii či Austrálii, uvedl zpravodajský server BBC.

Například v americkém státě Jižní Karolína se někdo v obleku klauna pokoušel nalákat děti do lesa. V Británii zase bylo natočeno video, na kterém student převlečený za klauna honí skupinu lidí s motorovou pilou. Později se student omluvil, prý jen běžel za kamarády. V Austrálii byl pak zatčen devatenáctiletý klaun, který strašil místní.

McDonald‘s uvedl, že chápe napjatou atmosféru vyvolanou strašidelnými klauny. V jakém rozsahu klaunská vystoupení omezí, však neupřesnil.

Newsletter