Média spekulují o obsazení postů v Trumpově vládě

Jedna z vůdčích postav kampaně jako personální šéf Bílého domu, známí republikánští politici na postech ministrů spravedlnosti či zahraničí. Americká média začínají přinášet první zprávy o tom, kdo by mohl získat důležité posty v kabinetu příštího prezidenta Donalda Trumpa.

Šéf kampaně Steve Bannon má podle zdroje televize CNN velkou šanci stát se Trumpovým klíčovým spolupracovníkem, který bude mít rozhodující vliv na chod Bílého domu včetně prezidentovy agendy. Vedle Bannona, který byl před příchodem do Trumpova týmu šéfem konzervativního webového portálu Breitbart News, je podle některých médií kandidátem na tento post předseda Republikánské strany Reince Priebus.

Ministrem spravedlnosti by se zase podle listu Huffington Post mohl stát bývalý newyorský starosta Rudy Giuliani, šanci však má i další z výrazných postav Trumpovy kampaně a jeho někdejší konkurent z primárek, guvernér New Jersey Chris Christie.

Mezi kandidáty na post ministra zahraničí zase média vidí někdejšího předsedu Sněmovny reprezentantů Newta Gingriche, bývalého velvyslance při OSN Johna Boltona či senátora za stát Tennessee Boba Corkera.

Ministrem obrany by se mohl stát jeden z historicky prvních Trumpových prezidentských stoupenců Jeff Sessions, senátor z Alabamy. Kromě něho se v médiích objevuje jméno vysloužilého generála Michaela Flynna či kalifornského kongresmana Duncana Huntera.

Budoucím ministrem financí by zase mohl být šéf banky JP Morgan Jamie Dimon či bývalý člen vedení dalšího finančního ústavu Goldman Sachs Steven Mnuchin, který byl finančním šéfem Trumpovy kampaně.

Newsletter