Mediář: Novinář Šídlo odchází z Economie do Seznamu

Dosavadní šéfredaktor politického zpravodajství a názorové sekce a komentátor Hospodářských novin Jindřich Šídlo podal výpověď a přechází do české internetové jedničky Seznam.cz. Potvrdil to serveru Mediář.cz s tím, že odchází k 1. září.

V Seznamu Iva Lukačoviče buduje nový interní tým pro videozpravodajství někdejší zakladatel Aktuálně.cz a pak krátce šéf regionálních redakcí Mafry Jakub Unger. Mluvčí Seznamu.cz Irena Zatloukalová nechtěla jména ani termín zahájení činnosti nové redakce komentovat.

Podle serveru Hlídací pes.cz jdou do nové redakce Seznamu také další tři zkušení redaktoři ze sloučených redakcí Aktuálně.cz a Hospodářských novin, a to Václav Dolejší, Radek Nohl a Lucie Stuchlíková, a dále člen užšího vedení Jiří Kubík, který se dosud v Economii staral o sdílený obsah a předtím působil dvacet let v redakci deníku Mladé fronty Dnes. Z Mladé fronty Dnes pak mají přijít redaktor domácí rubriky Karel Hrubeš, editor Bronislav Pavlík a zástupce šéfredaktora Zdeněk John – všichni tři s Ungerem kdysi pracovali v Aktuálně.cz. Původně tisková vydavatelství nejsou jediná, kde Unger hledá nové lidi. Oslovil i redaktory České televize nebo Novy.

Seznam.cz chce rozšířit své videozpravodajství, které nyní dodává server Novinky.cz nebo redakce serveru Stream.cz. Zpravodajská videa mají být financovaná z reklamy.

Newsletter