Evropské i americké výnosy rostou. Dolar se proti euru drží v zisku mírně pod 1,1700 EURUSD. Koruna postupně smazala předchozí zisky a posunula se zpět nad hranici 25,40 za euro.

Mezinárodní projekt Climate Finance Community Lab spojuje společensky nebo environmentálně prospěšné start-upy s vhodnými investory

Program Climate Finance Community Lab je určený projektům, které hledají nové možnosti financování a přispívají ke zmírnění klimatických změn nebo zlepšení životního prostředí. Cílem CFCL je otevřít dialog mezi start-upy a investory a najít cestu, jak zatraktivnit investování do firem s pozitivním dopadem na naši planetu. Momentálně probíhá pilotní běh, kterého se účastní Opravárna, síť odborných servisů i drobných opravářů v ČR, a originální český bikesharing Rekola. V úterý 15. prosince proběhne událost Impact Investing, při které se představí úspěšné start-upy i názory spektra investorů.

Investice i cenné mezinárodní kontakty

Organizátorem akceleračního programu je coworking Impact Hub, který už několik let pomáhá rozvíjet projekty s pozitivním environmentálním či společenským dopadem. Jako jednu z bariér pro úspěšný rozvoj těchto projektů jsme identifikovali omezené kompetence v oblasti získávání finančních investic pro další růst,” popisuje Petr Vítek, spoluzakladatel sítě Impact Hub. Realizátor celého projektu je evropská organizace Climate – KIC, která je rovněž hlavním finančním partnerem. Pro projekty z environmentální oblasti je aktivita CFCL branou do světa, kde mohou rozvinout své podnikání, získat finanční prostředky a ucházet se o investiční vstupy. Navíc se stanou součástí široké, mezinárodní sítě kontaktů se stejnými cíli.

Nabídka účastnit se CFCL mě hned zaujala. Získání financí na rozvoj podnikání řeší snad každý mladý projekt. Nejde jen o finanční odměnu, ale i o její správné nasměrování. Také jsem se těšil na setkání se zajímavými a inspirativními lidmi, kteří se vždy okolo Impact Hubu pohybují, vysvětluje Honza Charvát, koordinátor projektu opravárna.cz.

Rychle se rozvíjející scéna Impact investingu

Jak získat zájem investorů a co jsou to dopadové investice? Na tyto otázky odpoví událost Impact Investing, která se koná online v úterý 15. prosince od 14:00. Akce Impact Investing bude skvělá, poprvé představíme dopadové komunity Estonska i České republiky. Dále pak investory, případové studie úspěšných, již zainvestovaných start-upů a také projekty, které se teprve chystáme podpořit,” láká Karl Pärtel, spoluorganizátor akce. Nakonec proběhne panelová diskuze. Řeč bude nejen o Impact investingu obecně, ale také o jeho specifikách v regionech.

Akce se zúčastní projekty, které už investici získaly – Single Earth, MIWA, Reverse Resources. Nebudou chybět projekty právě probíhajícího pilotního ročníku CFCL, které investory teprve hledají – Rekola, Smartswap, Opravárna.

Více informací na webu či Facebooku.

 

Newsletter