MF: Jen na těchto webech lze v Česku sázet legálně

V Česku je pouze deset webových adres, na kterých mohou lidé legálně podávat kurzové sázky a hrát karetní hry. Jejich přehled dnes zveřejnilo ministerstvo financí. Všechny ostatní působí na českém internetu nezákonně, uvedl mluvčí ministerstva Michal Žurovec. Kurzové sázky nabízí deset firem, další dva weby ministerstvo zařadilo mezi provozovatele internetových karetních her. Nechybí tu žádná velká česká sázková společnost.

Platný zákon v Česku zakazuje provozovat loterie a podobné hry firmám, které nemají sídlo na českém území a povolení ministerstva financí. Asociace provozovatelů kursových sázek (APKURS) přesto eviduje 15 zahraničních sázkových firem s českými webovými adresami, které v Česku působí nelegálně. Stovky dalších jsou z ČR přístupné a aktivně tu působí. Na více než 1500 českých internetových adresách asociace odhalila nelegální reklamu na černé provozovatele, kteří lákají české sázkaře.

Stát tak přichází o peníze z daní, které zahraniční společnosti v Česku neplatí. APKURS odhaduje, že poměr legálního trhu vůči nelegálnímu je na internetu 1:1. U firem s platnou licencí Češi jen na sportovní sázky loni prosázeli 3,3 miliardy korun.

Některé společnosti působící na českém trhu bez povolení ministerstva financí poukazují na to, že české právo není v souladu s právem EU. Tím ospravedlňují své působení v Česku. Změnit by to měl připravovaný zákon o hazardu, který mimo jiné umožní internetové sázení společnostem se sídlem v některé zemi EU.

 

Webové adresy pro internetové kurzové sázky:

Provozovatel Sídlo Webová adresa
3E PROJEKT, a.s. Ostrava www.3eprojekt.cz*
FORTUNA GAME a.s. Praha www.ifortuna.cz
CHANCE a.s. Beroun www.chance.cz
NET and GAMES a.s. Brno www.kajotbet.cz
SAZKA a.s. Praha www.sazkabet.cz
SLOT Group, a.s. Karlovy Vary www.startip.cz
SYNOT TIP, a.s. Uherské Hradiště www.synottip.cz
Tipsport.net a.s. Beroun www.tipsport.cz
Victoria-Tip, a.s. Praha www.victoriatip.cz
  • k 14.9. 2015 nebyl provoz hry zahájen

Zdroj: Ministerstvo financí ČR

 

Webové adresy pro internetové karetní hry:

Provozovatel Sídlo Webová adresa
multigate a.s. Olomouc www.multilotto.cz
SYNOT TIP, a.s. Uherské Hradiště www.synottip.cz

Zdroj: Ministerstvo financí ČR

Newsletter