MF zveřejnilo pro veřejnost další data k budovám úřadů

Ministerstvo financí rozšířilo na svých stránkách k otevřeným datům další podrobná data z Centrálního registru administrativních budov (CRAB). Mezi nově zveřejněná data patří přehled provozních výdajů a příjmů za jednotlivé objekty, provozní výdaje na státní instituci, porovnání výdajů za nájem a přehled užívacích vztahů státních institucí v budovách v nestátním vlastnictví a budovách v podílovém spoluvlastnictví. Úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě.

CRAB má za cíl optimalizovat obsazenost budov ve vlastnictví ministerstev, porovnávat náklady na jednotlivé objekty a na umístění úředníků mezi institucemi. Správcem a provozovatelem registru je Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Systém byl spuštěn v říjnu 2012.

„Systém CRAB byl od začátku problémový z hlediska naplněnosti a relevance dat. Po mé osobní intervenci máme CRAB konečně naplněný z 99 procent, nicméně chybovost ze strany institucí vkládajících data je pořád velká. Zveřejnění údajů a následná kontrola veřejností výrazně napomáhají zvyšování jejich kvality,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Již před rokem byla v systému zveřejněna data, kde byly informace ohledně celkového přehledu objektů, jejich užitné plochy, volné plochy a některé další charakteristiky.

Newsletter