Dolar zahajuje týden mírným růstem dolarového indexu a proti euru posunem zpět pod 1,1900 EURUSD. Koruna navazuje na páteční ztráty a oslabuje směrem k 26,10 za euro.

Michal Horáček podpoří účast v parlamentních volbách

Kandidát na prezidenta Michal Horáček se rozhodl podpořit volební účast v blížících se parlamentních volbách. Na jeho petičních stáncích budou pracovníci informovat kolemjdoucí, že pokud v době voleb nebudou v místě svého trvalého bydliště, mohou si vyřídit voličský průkaz. Zároveň IT specialista Michal Bláha, který je v Horáčkově sboru poradců, spustil aplikaci, která nabízí jednoznačně nejkomfortnější cestu úředním postupem pro získání voličského průkazu.

„Doufám, že se podaří zvýšit volební účast zejména mladých lidí, u nichž je tradičně bohužel spíše nižší a kteří často pobývají mimo své trvalé bydliště,“ popsal svou motivaci Horáček. Od dnešního dne tak mohou lidé na jeho petičních stáncích získat přesný návod, jak si vyřídit voličský průkaz, aby mohli ve volbách hlasovat i mimo své trvalé bydliště. 

Zároveň Horáčkův poradce pro oblast podnikání a moderních technologií Michal Bláha přišel s aplikací, která pro získání volebního průkazu nabízí nejkomfortnější možnou cestu. „Webová aplikace volby.hlidacstatu.cz provede zájemce správným úředním postupem. Vytvoření žádosti trvá necelé 2 minuty. Stačí znát základní osobní údaje žadatele, číslo občanského průkazu, trvalé bydliště, adresu pro zaslání průkazu a mít u sebe počítač, tablet nebo telefon,“ vysvětluje Bláha.

Aplikace je jednoduchá, rychlá a zcela bezpečná. Žádné osobní informace se neposílají přes internet, aplikace funguje i bez internetu a vyplnění žádosti nezabere více než dvě minuty. „Překvapilo nás, že ji za poslední týden využily už více než tři tisíce lidí,“ dodává Bláha z iniciativy Hlídač Státu.

Podle Horáčka je klíčové, aby k volbám přišlo co nejvíce lidí. „Většinu života jsem prožil v systému, kde volby byly jen trapným sebeponížením. Nyní máme svobodné volby a sám jsem ještě žádné nevynechal. Chtěl bych, aby to maximum mých spoluobčanů vidělo podobně,“ říká Michal Horáček.

Žádná konkrétní doporučení, koho mají lidé volit, však udílet nehodlá. „Volby jsou tajné a tak to má být. Proto ani já sám nehodlám své preference sdělovat. Podstatné je, aby lidé k těm volbám skutečně přišli. Jednou za čas mají možnost aktivně promluvit do správy naší země a byla by škoda tuto příležitost promarnit.“

Newsletter