Evropské i americké výnosy rostou. Poptávka je mírně vyšší po dolaru, který tak sílí v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Proti euru se obchoduje kolem 1,1900 EURUSD. Měny regionu mírně ve ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,50 za euro.

Microsoft uzavře v Číně internetový portál MSN

Americká společnost Microsoft uzavře příští měsíc v Číně svůj portál internetových služeb MSN. Na čínském trhu ale hodlá zůstat, sdělil dnes softwarový gigant.

„Microsoft uzavře portál MSN v Číně 7. června,“ uvedla firma podle agentury Reuters. Dodala, že na čínském trhu bude dál nabízet řadu produktů v čele s vlajkovým operačním systémem Windows 10 a cloudové služby. Microsoft také připomněl, že v Číně má své největší výzkumné a vývojové centrum mimo USA.

Microsoft uzavřel v Číně už v roce 2014 svou službu rychlého zasílání zpráv. V tomtéž roce čínské úřady zakázaly používat u počítačů ve veřejném sektoru tehdejší nejnovější operační systém firmy Windows 8.

Microsoft na čínském trhu zaostává za jinými částmi světa. Bývalý šéf společnosti Steve Ballmer zaměstnancům v roce 2011 údajně řekl, že kvůli pirátství vydělává Microsoft v Číně méně než například v Nizozemsku, třebaže na čínském trhu se prodá zhruba stejně počítačů jako v USA.

Newsletter