Miliardář a šéf Virgin Branson měl těžkou cyklonehodu, bál se smrti

Šéf britského koncernu Virgin Richard Branson přežil vážnou cyklistickou nehodu, při níž ve velké rychlosti přeletěl přes řídítka svého kola. Miliardář plánující výpravy do vesmíru nezvládl řízení bicyklu během dovolené na britských Panenských ostrovech, kde mu podle jeho slov zachránila život pouze cyklistická helma. S nehodou se svěřil na svém twitterovém účtu.

Když tento týden projížděl se svými dvěma dětmi po jednom z ostrovů v Karibiku, najel prý velmi rychle na terénní nerovnost a přeletěl na betonovou cestu poblíž skalního srázu. „Byl jsem vymrštěn přes řídítka a před očima mi doslova proběhl celý život. Vážně jsem si myslel, že umřu,“ popsal pád šestašedesátiletý podnikatel a dobrodruh. Jeho kolo prý spadlo ze srázu.

Za svůj život vděčí helmě, která ochránila jeho hlavu, uvedl. Nehodu odnesl pouze rozbitou tváří, natrženou šlachou a pohmožděninami na několika místech těla.

Velkému nebezpečí již podle listu The Guardian čelil při svých aktivitách několikrát. V roce 1985 jej například zachránili z převráceného člunu, na němž se pokoušel překonat rekord v rychlosti přejezdu Atlantiku. V oceánu skončil i o dva roky později, kdy nevyšel pokus o transatlantický přelet v balónu. Letos v únoru jej zase pokousal nebezpečný rejnok.

Newsletter