Miliardář Krúpa chce pozastavit prodej zrychleného úpisu akcií Monety

Skupina Arca Capital slovenského investora Pavola Krúpy vyzývá společnost GE Capital International Holdings k pozastavení prodeje zrychleného úpisu akcií společnosti Moneta Money Bank. Arca je minoritním akcionářem Monety.

Společnost GE Capital International Holdings, která je se 42,5% podílem největším akcionářem Monety Money Bank, prodává ve zrychleném úpisu přibližně 115 milionů kusů akcií, což odpovídá asi 22,5 % akcií banky. Podle podmínek úpisu by celá transakce měla být dokončena již v pátek 30. září. Oznámení je překvapivé vzhledem ke stále trvajícímu období (180 dní), po které GE nemělo prodávat akcie po květnovém IPO, upozornila Arca Capital v tiskové zprávě, kterou má Roklen24 k dispozici.

„Arca Capital z pozice minoritního akcionáře Monety Money Bank vyzývá společnost GE Capital International Holdings, aby tento prodej pozastavila, než se vyřeší situace související se stále nedořešeným procesem převzetí části společnosti Agrobanka Praha ze strany Moneta Money Bank,“ stojí v tiskové zprávě. Převod části Agrobanka Praha totiž prý stále nebyl zapsán do obchodního rejstříku a likvidace původní Agrobanky Praha nebyla doposud ukončena, čímž přetrvává riziko soudních sporů o navrácení části podniku Agrobanka Praha nebo narovnání případných nároků akcionářů společnosti Agrobanka Praha.

Arca Capital je investiční skupina působící především v oblasti venture kapitálu v regionu střední a východní Evropy. Skupina má zastoupení v Bratislavě, Praze, Londýně a v Kyjevě.

Newsletter