Miliardář Oldřich Šlemr buduje vlastní investiční firmu

Miliardář Oldřich Šlemr zakládá vlastní investiční společnost R2G, která má spravovat peníze získané loňským prodejem gumárenského holdingu ČGS. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny a Mladá fronta Dnes. Za prodej firmy vyrábějící pneumatiky značky Mitas inkasoval Šlemr spolu se svým společníkem Tomášem Němcem od švédské společnosti Trelleborg zhruba 10,9 miliardy švédských korun (přes 30 miliard Kč).

Podle Hospodářských novin vložil Šlemr do investiční firmy R2G zhruba 15 miliard korun. Investovat hodlá hlavně do nákupu firem, které hodlá dlouhodobě držet, uvedl deník. Šlemrovým cílem je podle něj udržet hodnotu získaných peněz i pro další generace jeho rodiny.

Do vedení firmy se Šlemrovi podařilo získat Michala Smreka, elitního byznysového právníka a partnera právnické kanceláře White&Case. Poradcem společnosti R2G bude podle Hospodářských novin Jakub Dyba. Syn bývalého ministra hospodářství Karla Dyby dělal v minulých letech hlavního poradce ČGS při nákupech konkurenčních firem a pak také při prodeji holdingu Švédům. Třetím manažerem, kterého se Šlemrovi podařilo podle Hospodářských novin získat, je bývalý dlouholetý člen vedení České spořitelny Daniel Heler.

Newsletter