Ministerstvo hledá poradce pro mýtný tendr za 70 milionů korun

Ministerstvo dopravy vypsalo soutěž na poradce k tendru na provoz mýtného systému. Vítěz zakázky by měl ministerským úředníkům pomoci vypsat otevřené výběrové řízení na provoz mýta po roce 2019. Hodnotu zakázky úřad odhadl na 70 milionů korun. Vyplývá to z informací ve Věstníku veřejných zakázek.

„Úkolem projektového manažera bude poskytnout ministerstvu odborné poradenství a projektové řízení v souvislosti s přípravou a zavedením nového systému elektronického mýta. Uchazeči nyní mají do konce června čas na to, aby podali své nabídky,“ uvedlo v tiskové zprávě ministerstvo dopravy. To v současnosti rovněž řeší způsob, jakým zajistí výběr mýtného od začátku příštího roku, kdy vyprší smlouva se stávajícím dodavatelem, společností Kapsch.

S tím úřad dlouhodobě plánuje prodloužit smlouvu do doby, než nového provozovatele vybere v otevřeném výběrovém řízení. Názor ministerstva, že kromě Kapsche nikdo jiný nemůže z technologických důvodů výběr mýta zajistit, potvrdila nedávno dvojice posudků, které pro úřad vypracovaly společnosti e-FRACTAL a A-Consult plus.

Prostřednictvím mýtných bran se mýtné v Česku vybírá od roku 2007 na více než 1400 kilometrech dálnic, rychlostních silnic a vybraných částech silnic první třídy. Za celou dobu se na mýtném vybralo zhruba 70 miliard korun.

Newsletter