Ministerstvo vyhlásilo soutěž na nové logo datových schránek

Ministerstvo vnitra dnes vyhlásilo veřejnou soutěž na návrh nového loga datových schránek. Cílem soutěže pro studenty škol do 26 let je dát datovým schránkám univerzálně využitelné moderní logo, které bude fungovat v mobilních aplikacích i na sociálních sítích.

Nové logo datových schránek by mělo fungovat především v online prostoru, ale musí být použitelné i v tištěných materiálech. Veřejná soutěž na logo, které by mělo oslovit širší veřejnost, je součástí záměru Ministerstva vnitra modernizovat celý komunikační systém datových schránek. Kromě nového loga a nových funkcí, jako je zvýšení kapacity zpráv nebo doby jejich uchování, chystá resort vnitra také kompletní modernizaci designu datových schránek.

Termín odevzdání přihlášek je do 28. února 2018, vítězný návrh Ministerstvo vnitra vyhlásí do 15. dubna 2019. Vítěz v případě uzavření licenční smlouvy obdrží odměnu 25 000 Kč. „Datové schránky jako komunikační systém pro dvacáté první století, který nahrazuje běžnou papírovou komunikaci, nemůže mít v logu poštovní trubku ze století šestnáctého. Jestliže v souladu s požadavky uživatelů přidáváme další funkce a chystáme kompletní přívětivou změnu uživatelského prostředí, nastal také čas odstřihnout se od neexistujícího poštovského panáčka a prezentovat se v duchu moderních technologií,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Dodal, že díky datovým schránkám máme fungující systém, kterým už lidé bez problémů poslali přes 600 milionů zpráv. Existuje také téměř 1 milion zřízených datových schránek, jen 10 % z toho jsou ale běžní občané. To chce Ministerstvo vnitra změnit.

„Kdo jiný by měl představu, jak má v době sociálních sítí logo informačního systému vypadat, než studenti. Proto jsme jim formou veřejné soutěže dali možnost přímo se podílet na tom, jak se bude systém datových schránek veřejnosti prezentovat,“ dodal Jan Hamáček.

Newsletter