Ministr Chovanec kritizuje rakouského kancléře, kvůli uprchlíkům

Dnešní prohlášení rakouského kancléře Kerna, že by země odmítající přerozdělování uprchlíků měly přijít o evropské dotace z EU, je dalším nepochopitelným krokem, který rozděluje EU v době, kdy bychom místo neshod měli hledat společná řešení. Nerozumím tomu, proč se podobné nesmyslné návrhy některých států stále dokola opakují, teď navíc den před důležitým summitem EU. Uvedl to dnes ministr vnitra Milan Chovanec.

„Česká republika je v rámci uprchlické krize jednou z nejaktivnějších zemí, která důsledně pomáhá přímo v místě konfliktů i v okolních státech. Naši lidé pomáhají i přímo v Řecku či Itálii a naši policisté jsou vždy tam, kde je potřeba a kde o jejich pomoc požádají, ať jde kromě Řecka a Itálii o Maďarsko, Srbsko, Slovinsko nebo Makedonii,“ dodal ministr

Aktivní pomoc tam, kde je podle něj potřeba, přesně to je cesta, kterou se podle nás mají problémy řešit. Doufám, že to pochopí i ti, kteří se místo toho soustředí na výhrůžky na adresu svých partnerů. Podobnými populistickými výkřiky se nenecháme zastrašit! Půjdeme cestou zdravého rozumu a cestou, jejímž základním cílem je také zajištění bezpečnosti pro naše občany.

Newsletter