Ministr zahraničí Petříček navštíví Ukrajinu

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček uskuteční ve dnech 27. – 29. ledna 2019 pracovní návštěvu Ukrajiny a setká s jejími nejvyššími ústavními činiteli.  Mezi hlavními tématy rozhovorů budou podpora územní jednoty a suverenity Ukrajiny, ocenění a podpora reformního procesu a  česko – ukrajinské vztahy.

První den návštěvy v Kyjevě bude ministr Petříček jednat s ministrem zahraničních věcí Pavlem Klimkinem, předsedou Nejvyšší rady Ukrajiny (parlamentu) Andrijem Parubijem a s místopředsedkyní vlády pro evropskou a euroatlantickou integraci Ivannou Klympuš-Cincadze. Šéf české diplomacie bude rovněž přijat ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem. Ministr Petříček navštíví také pietní místa včetně uctění památky československých vojáků Svobodovy armády. 

Druhý den pracovní cesty navštíví ministr Petříček východní Ukrajinu, včetně přístavu Mauriopol u Azovského moře, kde se setká s představiteli místní samosprávy.

V rámci své cesty absolvuje šéf české diplomacie rovněž pracovní setkání se zástupci českých firem působících na Ukrajině. Dalšími body programu jsou například diskuze se zástupci NGOs nebo setkání s představiteli Krymských Tatarů.

Newsletter