Ministryně Maláčová zahájila druhý ročník Fórum rodinné politiky

Dvoudenní mezinárodní konference Fórum rodinné politiky začala v úterý 14. května 2019 v brněnském hotelu Cosmopolitan Bobycentrum a bude pokračovat během dnešního dne. V rámci druhého ročníku s podtitulem „Budoucnost české rodiny“ proběhne patnáct tematických workshopů, kterých se účastní odborníci z řad politiků, zástupců státní správy, sociálních partnerů, pracovníků vědeckých institucí, neziskových organizací, zástupců měst a obcí, firem a dalších podnikatelských subjektů.

„Rodina je takovým malým státem ve státě – několikačlenná jednotka, která ke svému fungování potřebuje zázemí, podporu a pevné vazby. Rodinná politika státu tyto vazby posiluje, v některých případech upravuje nebo zcela nahrazuje. Fungující rodinná politika je spravedlivá a dokáže se postarat nejen o ohrožené děti, matky či otce na rodičovské dovolené, neúplné rodiny s nedostatečnými příjmy, ale také například o lidi, kteří pečují o své blízké nebo o seniory. Toto všechno jsou témata, která je nutné stále posouvat dál. Proto mám radost, že se i letos podařilo zorganizovat Fórum rodinné politiky, které svou účastí velmi ráda podpořím,“ uvedla ministryně Jana Maláčová.

Jedná se v pořadí již o druhý ročník této konference, kterou pořádá Odbor rodinné politiky a ochrany práv dětí Ministerstva práce a sociálních věcí. I tentokrát je jejím cílem odborníků na konferenci vystoupí např. předsedkyně Komise pro spravedlivé důchody Danuše Nerudová, poslanec Roman Sklenák, expertka Světové banky na genderovou problematiku Eliana Rubiano, Jan Schneider z Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR nebo viceprezident Asociace manželských a rodinných poradců ČR Pavel Rataj.

Newsletter