Výprodejní tlak u dolaru vidíme v dolarovém indexu i proti euru a procyklickým měnám. Z měn regionu je ve ztrátě forint. Zlotý a koruna se obchoduje na úrovni dnešní otevírací ceny. Kurz domácí měny se drží kolem 25,50 za euro.

Ministryně Maláčová zahájila druhý ročník Fórum rodinné politiky

Dvoudenní mezinárodní konference Fórum rodinné politiky začala v úterý 14. května 2019 v brněnském hotelu Cosmopolitan Bobycentrum a bude pokračovat během dnešního dne. V rámci druhého ročníku s podtitulem „Budoucnost české rodiny“ proběhne patnáct tematických workshopů, kterých se účastní odborníci z řad politiků, zástupců státní správy, sociálních partnerů, pracovníků vědeckých institucí, neziskových organizací, zástupců měst a obcí, firem a dalších podnikatelských subjektů.

„Rodina je takovým malým státem ve státě – několikačlenná jednotka, která ke svému fungování potřebuje zázemí, podporu a pevné vazby. Rodinná politika státu tyto vazby posiluje, v některých případech upravuje nebo zcela nahrazuje. Fungující rodinná politika je spravedlivá a dokáže se postarat nejen o ohrožené děti, matky či otce na rodičovské dovolené, neúplné rodiny s nedostatečnými příjmy, ale také například o lidi, kteří pečují o své blízké nebo o seniory. Toto všechno jsou témata, která je nutné stále posouvat dál. Proto mám radost, že se i letos podařilo zorganizovat Fórum rodinné politiky, které svou účastí velmi ráda podpořím,“ uvedla ministryně Jana Maláčová.

Jedná se v pořadí již o druhý ročník této konference, kterou pořádá Odbor rodinné politiky a ochrany práv dětí Ministerstva práce a sociálních věcí. I tentokrát je jejím cílem odborníků na konferenci vystoupí např. předsedkyně Komise pro spravedlivé důchody Danuše Nerudová, poslanec Roman Sklenák, expertka Světové banky na genderovou problematiku Eliana Rubiano, Jan Schneider z Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR nebo viceprezident Asociace manželských a rodinných poradců ČR Pavel Rataj.

Newsletter