Ministryně Nováková: Práci na MPO jsem věnovala maximum

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková uspořádala bilanční tiskovou konferenci, kde prezentovala práci, kterou od svého nástupu na ministerstvo udělala.

„Předávám ministerstvo průmyslu a obchodu stabilizované, efektivnější a vůči jeho „klientům“ výrazně vstřícnější. Deset měsíců ve funkci je pro splnění slibů málo. Přesto se mi dařilo postupně naplňovat cíle, se kterými jsem na ministerstvo přišla. Svědčí o tom řada projektů, které mají jednoznačně pozitivní dopad na naše podnikatele a občany,“ uvedla ministryně Nováková.

Snížení byrokracie a posílení sektoru služeb či podpora podnikání a obchodu. To byly priority, které si ministryně stanovila na začátku svého funkčního období. Mezi další priority patřila také energetika, čerpání peněz z evropských fondů, digitalizace a podpora exportu. Ve své bilanční prezentaci seznámila novináře a veřejnost s dokončenými a rozpracovanými projekty a situací v jednotlivých agendách Ministerstva průmyslu a obchodu.

„Přeji svému nástupci, aby byl úspěšný ministr a pomohl českým podnikatelům v jejich práci a spokojenému podnikání,“ dodala na závěr Marta Nováková.

Newsletter