Ministryně Nováková se setkala s ekonomickými diplomaty

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková se zúčastnila setkání vedení společnosti Veletrhy Brno se členy zahraničního diplomatického sboru akreditovanými v  České republice a se zástupci bilaterálních a obchodních komor. Cílem tradiční akce, která se konala v úterý na MPO, je zdůraznit důležitost výstavnictví a veletržnictví pro zahraniční obchod České republiky.

„Spolupráce ministerstva průmyslu a obchodu s brněnským Central European Exhibition Centre představuje již tradiční, mnohaleté a spolehlivé partnerství. Brněnské výstaviště patří mezi nejvýznamnější evropská veletržní místa a hostí mnoho událostí mezinárodního významu,“ uvedla ministryně Nováková.

Česká republika patří mezi země s nejvíce rozvinutým průmyslem, charakter obchodu je dominantně exportní a i to jsou důvody, proč výstavy a veletrhy mají stále svou nezastupitelnou úlohu. „To není jen o přehlídce toho nejnovějšího a technologicky nejvyspělejšího, co jednotlivé firmy vyrobily a chtějí to ukázat světu. V dnešní elektronické době je to, z mého pohledu, především o naprosto zásadním osobním setkání provázeném podáním ruky, jako principiálním stvrzením uzavřeného obchodu nebo dohody,“ uvedla ministryně.

České ekonomice se dobře daří. Má vůbec nejnižší míru nezaměstnanosti v Evropské unii a zároveň s tím je hospodářský růst rovnoměrně podporován i vysokou mírou spotřeby. „Rádi bychom pro vás byli nejen v mezinárodním obchodě spolehlivým partnerem, který udrží svou konkurenceschopnost a bude vždy nabízet dobrý poměr mezi cenou a dodávanou kvalitou,“ dodala ministryně Nováková.

V závěru účastníky setkání pozvala na každoroční veletržní událost, kterou je Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně. Ten je nejvýznamnějším průmyslovým veletrhem ve střední Evropě, účastní se ho přes 1 500 vystavovatelů, z toho 35 % zahraničních, a zavítá na něj na 80 tisíc návštěvníků.

Newsletter