Míra nezaměstnanosti v eurozóně v červnu setrvala na 11,1 %

Míra nezaměstnanosti v eurozóně a v celé EU zůstala v červnu proti předešlému měsíci beze změny. V eurozóně činila 11,1 procenta a v EU 9,6 procenta. Na stejné úrovni zůstává bez přerušení tři měsíce. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Nejnižší míru nezaměstnanosti měly v červnu Německo a Česká republika.

V největší evropské ekonomice Německu činila míra nezaměstnanosti 4,7 procenta a v České republice 4,9 procenta. Naopak nejméně příznivá situace na pracovním trhu panovala v Řecku. Data za červen zatím za tuto zemi nejsou k dispozici, podle posledních dostupných čísel tam v dubnu míra nezaměstnanosti činila 25,6 procenta.

V České republice míra nezaměstnanosti podle údajů Eurostatu klesla na 4,9 procenta z revidovaných pěti procent v květnu. Eurostat používá údaje Českého statistického úřadu, které se liší od čísel Úřadu práce ČR. Podle jeho čísel ze začátku července klesla nezaměstnanost v Česku meziměsíčně o dvě desetiny procentního bodu na 6,2 procenta. Bez práce bylo v červnu 451.395 lidí, nejméně od dubna 2009.

Eurostat odhaduje, že v celé Evropské unii bylo v červnu bez práce 23,296 milionu lidí. Ve srovnání s květnem jejich počet klesl o 32.000. V zemích s eurem se ale počet nezaměstnaných zvýšil, a to o 31.000 na 17,756 milionu lidí.

Newsletter