Míra nezaměstnanosti v Německu zůstala na rekordním minimu 6 pct.

Počet nezaměstnaných v Německu se v listopadu podle očekávání dále snížil. Míra nezaměstnanosti podle sezonně přepočtených údajů však zůstala na říjnových šesti procentech, což je nejnižší údaj od znovusjednocení země v roce 1990. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Spolkový úřad práce.

Počet nezaměstnaných se snížil o 5000 na 2,658 milionu. To bylo v souladu s očekáváním analytiků dotazovaných agenturou Reuters.

„Trh práce se v listopadu vyvíjel obecně příznivým způsobem,“ uvedl šéf Spolkového úřadu práce Frank-Jürgen Weise. Dodal, že poptávka po nových zaměstnancích je nadále vysoká, míra zaměstnanosti však v poslední době stagnuje.

Podle sezonně neupravených údajů počet nezaměstnaných proti předchozímu měsíci klesl o 101.182 na 2,53 milionu. Míra nezaměstnanosti se pak snížila o 0,1 procentního bodu na 5,7 procenta.

Podzimní pokles měl převážně sezonní důvody. Absolventům škol se podařilo najít trvalé zaměstnání, zájemcům o vyšší vzdělání začalo studium a mnoho firem najímá nové zaměstnance po prázdninách, upozornila agentura DPA.

Newsletter