Euro postupně smazalo dopolední ztráty proti dolaru a obchoduje se zpět na úrovni otevírací ceny nad 1,1860 EURUSD Měny regionu zůstávají v zisku. Koruna se obchoduje pod 25,45 za euro.

Mirek Topolánek přerušil působení ve firmách, které jsou součástí EPH

Energetický a průmyslový holding (EPH) oznamuje, že Mirek Topolánek přerušuje v souvislosti se svým rozhodnutím kandidovat do funkce prezidenta republiky své působení ve firmách, které jsou součástí holdingu.Serveru Roklen24 to sdělil mluvčí EPH Daniel Častvaj.

„Mirek Topolánek je velmi platným členem manažerského týmu a jako kolegu ho máme rádi. Z pracovního pohledu pro nás jeho kandidatura není dobrá zpráva. Na druhou stranu však známe jeho míru zájmu o věci veřejné, jeho rozhodnutí respektujeme a přejeme mu ve volbě hodně štěstí,“ uvedl mluvčí. 

„Pro úplnost doplňujeme, že své rozhodnutí nám Mirek oznámil ve čtvrtek v noci a informaci jsme pouze vzali na vědomí a s nikým dalším o ní nediskutovali. EPH nehrálo v rozhodnutí Mirka roli a nebude ji hrát ani v průběhu kampaně. Mirkova kandidatura je jeho osobním občanským rozhodnutím, které s EPH nesouvisí. Otázku případné finanční podpory jsme nediskutovali. Můžeme však zcela vyloučit, že by EPH bylo hlavním nebo významným zdrojem financování nákladů jeho účasti ve volbách. EPH je podnikatelským subjektem, který se neúčastní a nebude účastnit politického dění,“ dodal Častvaj.

Newsletter