Mládek: Vláda do pátku neučiní v otázce OKD žádný krok

Vláda do pátku v otázce OKD neučiní žádný krok, sejde se až na pravidelném zasedání příští pondělí. Po dnešním jednání s prezidentem Milošem Zemanem to novinářům řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). To, že se do konce tohoto pracovního týdne ještě uskuteční nějaké jednání s majiteli firmy, ale nevyloučil. Společnost New World Resources (NWR), majitelka OKD, přitom v pondělí uvedla, že vedení OKD zváží návrh na insolvenci a ukončení hornické činnosti, pokud se do pátku nedohodne se státem na restrukturalizaci černouhelné firmy.

Skupina Ad Hoc Group (AHG), která je od února vlastníkem NWR, totiž neprodloužila termín, do kdy se chtěla se státem dohodnout na podmínkách dalšího provozování společnosti.

„Stále jsou otevřeny úplně všechny možnosti. To znamená společná dohoda, odkup, insolvence i třeba znárodnění,“ uvedl dnes Mládek. Právě znárodnění označil již dříve jako nejlepší způsob řešení krize OKD Zeman. Mládek dodal, že vláda udělá vše pro to, aby OKD fungovala dále i v případné insolvenci.

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) dnes novinářům po jednání vlády řekl, že vláda nyní žádnou nabídku na převzetí OKD dávat nebude. „Není to na pořadu dne,“ uvedl vicepremiér. 

Newsletter