Výnos desetiletého amerického dluhopisu ochráněného o inflaci, tzv. TIPS, klesl pod -1,13 %. Dolar nehledě na to posiluje proti euru pod 1,1800 EURUSD. Procyklické měny oslabují, výprodejní tlak pozorujeme i u měn regionu. Koruna oslabuje nad 25,70 za euro.

MMR prodloužilo termín pro příjem žádostí o dotace na turismus

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) prodloužilo termín pro příjem žádostí o dotace z Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech. Žadatelé tak mohou své projekty zasílat až do 16. ledna, místo původně stanoveného termínu 6. ledna. Celkem 300 milionů korun v programu na podporu cestovního ruchu má v Česku přispět ke zvýšení konkurenceschopnosti destinací a zlepšit přínosy turismu. MMR to dnes uvedlo v tiskové zprávě.

„Prodloužením termínu dáváme více času žadatelům, kteří mají rozpracované žádosti a nestihli by je zaslat včas. Projekty spolufinancované z naší strany zvýší potenciál cestovního ruchu v regionech a přispěje tak k místnímu ekonomickému rozvoji,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO).

Program se v nadcházejících letech zaměří zejména na podporu rozvoje základní a doprovodné infrastruktury a nově na podporu marketingových aktivit tzv. destinačních společností, které mají za cíl realizaci aktivit směřujících k rozvoji daného regionu na trhu cestovního ruchu. Pro první výzvu pro letošní rok je připraveno 300 milionů korun.

MMR uvádí, že cílem programu je navýšení potenciálu a konkurenceschopnosti regionů, usnadnění pohybu návštěvníků v turistických destinacích – např. realizace navigačních systémů nejen pro handicapované, podpora lepší vybavenosti turistických tras a výstavba veřejných hygienických zařízení.

Příjemci mohou být podle jednotlivých dotačních titulů třeba samosprávné celky (vyjma statutárních měst a městských částí) či jejich organizace, mikroregiony, provozovatelé turistických infocenter, oblastní destinační společnosti, nevládní neziskové organizace provozující aktivity cestovního ruchu, podnikatelé v cestovním ruchu a další.

Newsletter