Mňam a Mňau TV změnily vlastníka a odchází z pozemního vysílání

Televizní kanály Mňam TV a Mňau TV zaměřené na pořady o vaření a vysílání videí ze světa zvířat koupila od dosavadního provozovatele CE Media společnost S&P Broadcasting. Oba kanály v listopadu skončí v klasickém pozemním vysílání a budou dostupné prostřednictvím kabelového a satelitního vysílání DVB-C a DVB-S. V tiskové zprávě o tom dnes informovala S&P Broadcasting.

„V šíření našeho vysílání skrz DVB-C a DVB-S, tedy kabelové a satelitní vysílání, spatřujeme mnohem více prostoru k rozvoji obsahu a modernizaci značek obou televizí. Další oblastí rozvoje bude online distribuce,“ uvedl výkonný ředitel S&P Broadcasting Pál Milkovics, který zastával pozici generálního ředitele i u předchozího vlastníka obou televizních kanálů.

Obsah vysílání kanálu zaměřeného na domácí mazlíčky se po změně majitele nezmění, TV Mňam ale plánuje výrazně posílit vlastní tvorbu. Vlastní produkce pořadů by proti zahraniční převzaté tvorbě měla vzrůst ze současných 30 procent na 70 procent obsahu.

Mňam TV začala vysílat loni v únoru, od července 2015 ji lidé mohli naladit na celoplošném vysílání prostřednictvím čtvrtého multiplexu. Mňau TV začala zkušebně vysílat loni v prosinci.

Newsletter