Dubnová data z amerického trhu práce výrazně podstřelila konsensus. Americké výnosy klesají, dolar oslabuje, eurodolarové futures posouvají plný hike Fedu do poloviny roku 2023, technologické tituly rostou. Dopady amerických dat na měny regionu jsou mírné. Koruna se obchoduje mírně pod 25,70 za euro.

Módní řetězec Gap zavře čtvrtinu obchodů v USA

Americký oděvní řetězec Gap plánuje uzavřít v následujících letech čtvrtinu prodejen stejnojmenné značky v Severní Americe. Společnost, která sídlí v Kalifornii, rovněž hodlá zrušit 250 pracovních míst ve svém ústředí. Oznámila to firma, která působí také na evropském trhu. 

Gap, která vlastní také značky Old Navy a Banana Republic, se potýká s propadem tržeb z prodeje oděvů stejnojmenné značky. Společnost v noci na dnešek oznámila, že jenom v tomto finančním roce do konce ledna uzavře zhruba 140 prodejen v Severní Americe. Celkově hodlá během příštích několika let zrušit 175 z celkem 675 prodejen značky Gap v USA, Kanadě a Mexiku. 

Série módních přehmatů způsobila, že zákazníci se začali od oděvů této značky odvracet a vyhledávat zboží konkurenčních oděvních řetězců jako H&M, Zara nebo Forever 21, napsala agentura Reuters. 

Společnost neuvedla, kolik lidí v důsledku uzavírání prodejen celkově propustí. Ke konci ledna měla ve svých a franšízových prodejnách po celém světě zhruba 141.000 zaměstnanců na plný a částečný úvazek. 

Gap v lednu propustil kreativní ředitelku Rebekku Bayovou, její místo zrušil a do funkce výkonné viceprezidentky oddělení vývoje a designu výrobků přijal Wendi Goldmanovanou, která kdysi působila ve Victoria Secret. 

Newsletter