V dopoledních hodinách jsme opět svědky velmi nepřehledného obchodování. Evropské akcie otevřely v zisku, zatímco euro proti dolaru výrazně ztrácí a obchoduje se znatelně pod 1,1800 EURUSD. Měny regionu si také žijí po svém. Koruna posiluje pod 25,30 EURCZK, zatímco zlotý naopak nadále oslabuje. Zlotý je na páru s korunou v oblasti historických minim. Forint se pohybuje do strany.

Moody’s dala k revizi rating Deutsche Bank

Agentura Moody‘s dala k revizi rating společnosti Deutsche Bank. Vinu na jeho možném sražení, které ratingová agentura zmínila, by nesly především náklady spojené s právními kauzami a následnými exekučními případy, s nimiž se banka potýká již několik let. Svou roli hraje ale i bouřlivý vývoj finančních trhů během prvního čtvrtletí, jehož potenciál byl dostatečný na to, aby poškodil celý sektor.

Potenciální zhoršení hodnocení až o jeden bod by se týkalo seniorního nezajištěného dluhu s aktuálním ratingem Baaa1 a dlouhodobých depozit s A2. Dvoubodové sražení by se pak týkalo tier 1 cenných papírů (Ba3), což by je srazilo ještě hlouběji do teritoria „prašivých“ aktiv.

Newsletter