Dolar posiluje v dolarovém indexu i proti euru. Společnou měnu oslabily komentáře z ECB hovořící o prostoru pro snížení sazeb a možnosti zasáhnout v případě posilování kurzu. Měny regionu mají tendenci slábnout. Sílí jediná koruna, která prolomila 26,00 za euro, a je tedy nejsilnější od loňského března. Dynamiku jí dodaly včerejší komentáře guvernéra ČNB k sazbám.

Moody’s dala k revizi rating Deutsche Bank

Agentura Moody‘s dala k revizi rating společnosti Deutsche Bank. Vinu na jeho možném sražení, které ratingová agentura zmínila, by nesly především náklady spojené s právními kauzami a následnými exekučními případy, s nimiž se banka potýká již několik let. Svou roli hraje ale i bouřlivý vývoj finančních trhů během prvního čtvrtletí, jehož potenciál byl dostatečný na to, aby poškodil celý sektor.

Potenciální zhoršení hodnocení až o jeden bod by se týkalo seniorního nezajištěného dluhu s aktuálním ratingem Baaa1 a dlouhodobých depozit s A2. Dvoubodové sražení by se pak týkalo tier 1 cenných papírů (Ba3), což by je srazilo ještě hlouběji do teritoria „prašivých“ aktiv.

Newsletter