Evropské i americké výnosy rostou. Poptávka je mírně vyšší po dolaru, který tak sílí v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Proti euru se posunul zpět pod 1,1900 EURUSD. Měny regionu mírně ve ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,50 za euro.

Muž u Mnichova pobodal čtyři lidi za výkřiků Alláhu akbar

Útočník ozbrojený nožem pobodal ráno na nádraží nedaleko Mnichova čtyři lidi. Jedna z obětí na následky zranění zemřela, uvedla televize ARD. Podle svědků útočník křičel „Alláhu akbar“ (arabsky „Bůh je veliký“). Rozhlasová stanice Bayerischer Rundfunk informovala, že útočník má německé občanství. Policie zatím žádné podrobnosti nesdělila.

Útok se stal v obci Grafing asi 25 kilometrů jihovýchodně od Mnichova. Útočník kolem 05:00 SELČ napadl čtyři muže, dva zranil lehce a dva těžce. Jeden z těžce zraněných následkům pobodání později podlehl.

Policisté krátce na to útočníka zadrželi, ale bližší informace o něm nesdělili. Oznámili pouze, že nevylučují teroristickou povahu činu a islamistický motiv.

Podle Bayerischer Rundfunk útočil mladý muž s německým občanstvím. V minulosti neměl problémy se zákonem a policie ho ani nesledovala, jako to dělá u známých stoupenců radikálního islámu.

Policie uzavřela nádraží, kde se útok stal, přerušený je i provoz linky příměstského vlaku do Mnichova.

Newsletter