Muž vyhrožující bombami po celé ČR obviněn, k činu se doznal

Policie obvinila jednačtyřicetiletého muže podezřelého z úterních výhrůžek bombou na magistrátech a vlakových nádražích v Česku z šíření poplašné zprávy. Muž podle policie oznámil uložení bomby na víc než deseti místech v šesti městech. Podezřelý muž, který je zdravotně handicapovaný, se k činu doznal. Soud na něj uvalil vazbu. V případě odsouzení muži hrozí až pět let vězení. ČTK to dnes řekla mluvčí hradecké krajské policie Ivana Ježková.

Policie v úterý po oznámení výhružky evakuovala stovky lidí a objekty prohledala, bomby nenašla. „Náklady, které byly vynaloženy na bezpečnostní opatření a škoda, která dotčeným institucím vznikla, nejsou v současné době ještě zcela vyčísleny, ale rozhodně se budou pohybovat v řádech milionů korun,“ uvedla Ježková. Dodala, že pokud by se škoda vyšplhala nad pět milionů korun, hrozil by muži trest vězení až na osm let.

Muž začal své výhrůžky telefonicky oznamovat v úterý kolem 09:00. Za zhruba pět hodin jek kriminalisté zadrželi v Hradci Králové. Podle Ježkové jej policie vypátrala „na základě poznatků a informací získaných díky operativně pátracím prostředkům“.

Obviněný dosud neměl žádný konflikt se zákonem. „Bezprostředně po svém obvinění byl zkoumán psychiatrem, další nařízená zkoumání z dalších zdravotnických odvětví bude ještě muset absolvovat,“ uvedla mluvčí.

Newsletter