MZV hostí konferenci o budoucnosti transatlantických vztahů

Dne 13. září 2018 se ve Velkém sále Černínského paláce koná mezinárodní konference „The Future of the Transatlantic Bond“ zaměřená na budoucnost transatlantické spolupráce.  

Konferenci zahájí náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Petříček. Účastníci konference budou diskutovat o transatlantické spolupráci, partnerství Evropské Unie a Severoatlantické aliance a rovněž o ekonomických a bezpečnostních aspektech transatlantických vztahů.

Mezi vystupujícími na konferenci „The Future of the Transatlantic Bond“ budou někdejší zástupce generálního tajemníka NATO a americký velvyslanec v Rusku Alexander Vershbow, bývalý zástupce náměstka ministra obrany USA Ian Brzezinski, vicepresident Heritage Foundation Jack Spencer, velvyslanec USA v ČR Stephen King a velvyslanec SRN v ČR Christoph Israng. Ministerstvo zahraničních věcí bude zastoupeno náměstkem Martinem Tlapou a politickým tajemníkem Miroslavem Pochem.

Konferenci pořádá Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Asociací pro mezinárodní otázky za podpory Nadace Konráda Adenauera, amerického velvyslanectví v Praze a zastoupení Evropské komise v ČR.

Newsletter