Na Kypru přistálo unesené letadlo z linky Alexandrie-Káhira

AKTUALIZOVÁNO –  Na letišti v kyperské Larnace dnes přistálo unesené civilní letadlo společnosti EgyptAir. Letadlo letělo do Káhiry ze Saúdské Arábie, ale v Alexandrii mělo mezipřistání, sdělila reportérka BBC. Podle kyperského ministerstva zahraničí byl únosce jeden a zatím nevznesl požadavky. Nechal ale vystoupit všechny pasažéry kromě čtyř cizinců a posádky, oznámila EgyptAir. První údaje hovořily o tom, že na palubě bylo 81 cestujících, kyperská společnost CYBC později upřesnila, že pasažérů bylo 55 a posádku tvořilo sedm osob. Podle kyperských letištních zdrojů bylo mezi cestujícími osm Britů a deset Američanů.

Egyptský úřad pro civilní letectví, který citovala agentura Reuters, oznámil, že jeden z pasažérů hrozil pilotovi, že odpálí pás s výbušninami, který má na sobě.

„Airbus A320 přepravující 81 pasažérů na lince mezi Alexandrií a Káhirou byl unesen. Jeho pilot sdělil, že mu jeden z pasažérů hrozil, že odpálí pás s výbušninami, a přinutil ho odklonit let do Larnaky,“ uvedlo v prohlášení egyptské ministerstvo pro civilní letectví.

Larnacké letiště je nyní zavřeno a všechny lety na Kypr budou z Larnaky odkloněny na Pafos na západě ostrova. Kypr už sestavil krizovou jednotku a kontaktoval egyptské úřady.

Agentura DPA získala informaci, že piloti kontaktovali letiště v Larnace a požádali o povolení mimořádného přistání kvůli únosu.

Podle informací, jež získala agentura AP, je podezření, že je na palubě bomba. Nejmenovaný kyperský představitel AP řekl, že únosců je zřejmě více než jeden a že zatím jediným požadavkem únosců je, aby v blízkosti letadla nebyly policejní vozy.

Newsletter