Na obálce nové mexické Vanity Fair je Melania Trumpová

Na obálce nového čísla mexického vydání lifestylového časopisu Vanity Fair je nová americká první dáma Melania Trumpová, všiml si americký server ABC News. Vztahy mezi Spojenými státy a Mexikem jsou přitom nyní mimořádně napjaté kvůli sporu kolem stavby zdi na hranici obou zemí, kterou ve středu šéf Bílého domu Donald Trump nařídil exekutivním příkazem.

Časopis na titulní stránce slibuje, že Trumpová v rozhovoru uvnitř únorového čísla odhalí, jak se jí žije s manželem a jak by se mohla stát příští Jackie Kennedyovou.

Trumpovou však fotograf Douglas Friedman nezvěčnil přímo pro obálku Vanity Fair Mexico. Snímek a rozhovor se původně objevily už na jaře v časopise GQ, který patří stejnému vydavatelství.

Stavbu zdi kvůli nekontrolované migraci a pašování drog slíbil Trump voličům už během volební kampaně. Spor mezi oběma zeměmi se vyhrotil ve čtvrtek, kdy Trump prohlásil, že pokud Mexiko nechce stavbu zdi financovat, nemusí mexický prezident Enrique Peňa Nieto jezdit na úterní návštěvu Washingtonu. Ve stejné době mexický lídr oznámil, že cestu ruší. V pátek spolu oba vůdci asi hodinu mluvili po telefonu.

Newsletter