Na pražském letišti uvítali Boeing 787 Dreamliner od Qatar Airways

Letecká společnost Qatar Airways ve čtvrtek 1. listopadu na Letišti Václava Havla slavnostně uvedla nasazení Boeingu 787 Dreamliner na trase Praha – Dauhá. Kapacita jednoho z nejmodernějších letadel současnosti je 254 cestujících a to 22 v byznys třídě a 232 v ekonomické třídě. Nový typ letadla navýší celkovou kapacitu o 46 %. Na ranní lince bude i nadále operovat Airbus A320 s kapacitou 132 cestujících. 

„Tento rok jsme na linky Qatar Airways zatím prodali  4 350 letenek. Ceny zpátečních letenek v ekonomické třídě do Asie začínaly od 10 779 Kč. V oblibě je též byznys třída, kterou lze v častých prodejních akcích pořídit od 47 tisíc,“ říká Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

Hlavní město Qataru je často využíváno jako přestupní bod zhruba do 150 destinací po celém světě. „Cestující z Dauhá nejčastěji létají do Denpasaru, hlavního města Bali. Druhou a třetí nejoblíbenější destinací jsou Bangkok a Sajgon, za nimi Male, Colombo a Phuket. S nasazením nového typu letadla lze očekávat, že díky navýšení kapacity na této lince zájem Čechů o Asii i Blízký Východ ještě vzroste,“uzavírá Trejbal.

Newsletter