Na Štědrý den bude v České republice otevřeno 25 % restaurací

Největší gastronomický průvodce v České republice RESTU přináší tipy na restaurace, kde si budete moci vychutnat jak tradiční české rybí menu, tak i méně tradiční pokrmy obsahující například šneky nebo černé rizoto s chobotnicí. Od roku 2014 eviduje Restu.cz narůst rezervací na 24. prosince meziročně o pětinu. V České republice má letos na Štědrý den otevřeno 25 procent restaurací a očekává se kolem deseti tisíc usazených hostů.

„Vliv má letos i to, že Štědrý den vyšel na neděli, kdy mají běžně restaurace zavřeno. Na druhu stranu, některé naopak mimořádně v neděli otevřou. Praha táhne celorepublikový průměr lehce nahoru, naopak v menších městech jsou restaurace s vánoční nabídkou spíš výjimkou. Mezi návštěvníky jsou velmi oblíbená takzvaná Vánoční menu, podávaná pouze během svátků,“ říká Jiří Moskal, CEO RESTU.cz. V Praze má otevřeno každá třetí restaurace, v Brně každá čtvrtá.

V moravské metropoli bude otevřena například designová restaurace SIGNATURE, která je momentálně obsazená zhruba z 50 %. „Pro naše štědrovečerní hosty jsme si s šéfkuchařem Pavlem Veltruským připravili dvojí menu, jedno sestavené z našich bestsellerů, tj. ceviche z pražmy královské, humrový bisque, grilovaný jehněčí hřbet a čokoládová pěna. Druhé tradičně české s rybí polévkou, smaženým kaprem a bramborovým salátem,“ popisuje menu Jiří Lešikar, majitel restaurace SIGNATURE. Štědrovečerní menu si můžete v Brně dát také v restauraci Forhaus nebo Pavillon.

V Praze můžete 24. prosince zajít například do Malostranské besedy. Restaurace přímo v srdci Malé strany chystá polední nabídku se šnečím menu, večer pak tradiční rybí polévku, filet z kapra nebo telecí řízek na vídeňský způsob.

Pokud chcete zkusit něco exotičtějšího, udělejte si rezervaci v Luka Lu. Oblíbený podnik na malostranském Újezdu vás potěší balkánskými specialitami a idylickou středomořskou atmosférou, díky které zapomenete, že za jeho dveřmi panuje zima.

Prahu jako na dlani budete moci na Štědrý večer sledovat z nejvyšších dvou pater Tančícího domu. Restaurace Ginger & Fred nabízí kromě jedinečného výhledu báječné jídlo a kvalitní víno. Na Štědrý večer si pro své hosty připravili šestichodové menu, ve kterém Vás nadchne například telecí rib eye se zimními lanýži nebo kachní foie gras s kachním pastrami.

Newsletter