Dolarový index dnes ráno oslabil pod 91 bodů. Euro díky slabému dolaru zpevnilo nad 1,2100 EURUSD. Měny regionu včera vykázaly ztráty. Středový kurz koruny se pohybuje kolem 26,40 za euro.

Nabitý program s pravou startupovou atmosférou. To bude SWCS

Startup World Cup & Summit není největší startupovou akcí ve střední Evropě jen tak. V Paláci Lucerna se v úterý 17. října rozehraje rozmanitý festival, který nabídne unikátní zážitek pokrývající celý startupový svět. Hovořit se bude o životě startupisty, bude se hrát i milionové investice a také přemítat nad tím, co nás čeká v budoucnu.

Startup World Cup & Summit (SWCS) je propojením globální startupové soutěže Startup World Cup a české konference Startup Summit s tím, že nově vzniklý SWCS se ponese ryze v mezinárodních duchu. Chybět nicméně nebude ani prvek soutěže, ani prvek konference – vše bude smícháno v atraktivním koktejlu.

Akce láká všechny: od startupistů přes investory a studenty až po všechny ostatní, kteří s myšlenkou vlastního projektu koketují a nebo třeba mají peníze nazbyt a nevědí, jak s nimi naložit.

Inspiration Zone plná hvězd

Ke všem, kteří na Startup World Cup & Summit dorazí, budou mluvit tzv. headlineři, tedy hlavní spíkři, jenž se objeví v hlavním sále Lucerny na Inspiration Stage. Do Prahy přijede o technologiích přicházejících z vesmíru hovořit Frank Salzgeber z Evropské kosmické agentury. O budoucnosti přepravy má mandát hovořit Andrés De León, který jako provozní ředitel v Hyperloop Transportation Technologies pracuje na vysokorychlostních vlacích jezdících ve vakuu v trubkách.

K cestování v budoucnosti nebo do konce ve vesmíru má co říct také dvojice Čechů, která úspěšně působí v Silicon Valley: David Pavlík ze SpaceX a Otto Fabri, který působil v Tesla Motors či Faraday Future.

Nebude vše ale pouze o budoucnosti. Dnešním světem díky sociálním sítím, svému aktivismu a poutavým fotografiím hýbe globální influencer Benjamin Von Wong. Možná jste o něm neslyšeli, ale jeho záběry nejspíš znáte. Podobné to může být i s Peterem Vesterbackou, který bude hovořit o stvoření fenoménu Angry Birds.

Život startupů v Interactive Zone, rada u diskuzního stolu

Koho zajímá svět startupů, je pro něj na míru ušitá Interactive Zone. Startup World Cup & Summit chystá svým návštěvníkům v Lucerna Music Baru představit velmi neotřelým způsobem to, jak funguje startupový život. Od prvotního nápadu přes problémy s financováním až po globální podnikání.

Těšit se tu můžete na zvučná jména rezonující startupovým světem z domova i zahraničí. Božena Řežábová z Gamee či Blake Witman z GoodCallu budou popisovat, jaké vlastnosti by měl mít správný CEO. Paul Pöltner z Condy zběhlý v crowdinvestičním světě vysvětlí, jak je možné získat pro svůj startup peníze, a Thomas Kösters z EIT Digital poradí, jak překonat překážky při cestě vzhůru.

Není to ale zdaleka všechno. Své zkušenosti a know-how budou sdílet zástupci známých startupů a dalších organizací jako U+, Liftago, PayU, Clever Monitor, Keiretsu, Inventi, Creative Dock, STRV a další. Zeptat se na to, co vás zajímá, se navíc budete moct také v rámci Diskuzních stolů, kterých bude na Startup World Cup & Summit několik desítek.

Každý diskuzní stůl bude mít svého mentora z výše jmenovaných a dalších startupů a firem a dané téma, jako je například tým, funding, marketing či exit. V úzké skupině deseti lidí se pak povede intenzivní debata, v níž mentoři nechají nakouknout do své kuchyně a zároveň předají cenné zkušenosti. Pokud máte startup a nevíte si s něčím rady, nikdy nebyla lepší příležitost se zeptat.

Přijít se zeptat mohou také začínající investoři, respektive ti, kteří nevědí, jak správně investovat v dynamickém světě startupů. Keiretsu Forum bude mít na SWCS vlastní Angel Academy, kde se dozvíte o světě andělských investorů vše podstatné. A kdo ví, třeba právě v Lucerně uděláte svou první investici. Na míru šitý mentoring poskytne také Google Launchpad a specializované meetupy chystá STRV, takže možností, jak se něco naučit, bude opravdu hodně.

Boj o miliony korun

Dosud jsme se bavili především o „summitové“ složce SWCS, jenže neméně důležitý je také prvek globální soutěže Startup World Cup, která v Praze zažije své regionální finále. Do něho se přihlásil úctyhodný počet 335 startupů z celé Evropy, z nichž odborná porota vybrala padesát těch nejlepších.

Přímo na Startup World Cup & Summit bude o první místo, postup do velkého finále v Silicon Valley a možnost vyhrát investici ve výši 1 milionu dolarů soutěžit deset nejlepších startupů. Do TOP 10 se probojovaly startupy z České republiky, Slovenska, Maďarska, Německa, Nizozemska, Polska a Rakouska a každý z nich se bude chtít v živém pitchi před porotou, investory a diváky pořádně ukázat.

Zbylé startupy z TOP 50 navíc budou za zavřenými dveřmi opět přímo v dějišti SWCS soutěžit o poslední volné místo v první desítce. Kdo se zalíbí investorům nejvíce, zopakuje si pak svůj pitch ještě před všemi na velkém pódiu v Lucerně. Můžeme očekávat napínavé dění a správnou startupovou atmosféru.

Startup World Cup & Summit proběhne 17. října a více informací včetně možnosti nákupu vstupenek najdete na swcsummit.com.

Newsletter