Nabitý program s pravou startupovou atmosférou. To bude SWCS

Startup World Cup & Summit není největší startupovou akcí ve střední Evropě jen tak. V Paláci Lucerna se v úterý 17. října rozehraje rozmanitý festival, který nabídne unikátní zážitek pokrývající celý startupový svět. Hovořit se bude o životě startupisty, bude se hrát i milionové investice a také přemítat nad tím, co nás čeká v budoucnu.

Startup World Cup & Summit (SWCS) je propojením globální startupové soutěže Startup World Cup a české konference Startup Summit s tím, že nově vzniklý SWCS se ponese ryze v mezinárodních duchu. Chybět nicméně nebude ani prvek soutěže, ani prvek konference – vše bude smícháno v atraktivním koktejlu.

Akce láká všechny: od startupistů přes investory a studenty až po všechny ostatní, kteří s myšlenkou vlastního projektu koketují a nebo třeba mají peníze nazbyt a nevědí, jak s nimi naložit.

Inspiration Zone plná hvězd

Ke všem, kteří na Startup World Cup & Summit dorazí, budou mluvit tzv. headlineři, tedy hlavní spíkři, jenž se objeví v hlavním sále Lucerny na Inspiration Stage. Do Prahy přijede o technologiích přicházejících z vesmíru hovořit Frank Salzgeber z Evropské kosmické agentury. O budoucnosti přepravy má mandát hovořit Andrés De León, který jako provozní ředitel v Hyperloop Transportation Technologies pracuje na vysokorychlostních vlacích jezdících ve vakuu v trubkách.

K cestování v budoucnosti nebo do konce ve vesmíru má co říct také dvojice Čechů, která úspěšně působí v Silicon Valley: David Pavlík ze SpaceX a Otto Fabri, který působil v Tesla Motors či Faraday Future.

Nebude vše ale pouze o budoucnosti. Dnešním světem díky sociálním sítím, svému aktivismu a poutavým fotografiím hýbe globální influencer Benjamin Von Wong. Možná jste o něm neslyšeli, ale jeho záběry nejspíš znáte. Podobné to může být i s Peterem Vesterbackou, který bude hovořit o stvoření fenoménu Angry Birds.

Život startupů v Interactive Zone, rada u diskuzního stolu

Koho zajímá svět startupů, je pro něj na míru ušitá Interactive Zone. Startup World Cup & Summit chystá svým návštěvníkům v Lucerna Music Baru představit velmi neotřelým způsobem to, jak funguje startupový život. Od prvotního nápadu přes problémy s financováním až po globální podnikání.

Těšit se tu můžete na zvučná jména rezonující startupovým světem z domova i zahraničí. Božena Řežábová z Gamee či Blake Witman z GoodCallu budou popisovat, jaké vlastnosti by měl mít správný CEO. Paul Pöltner z Condy zběhlý v crowdinvestičním světě vysvětlí, jak je možné získat pro svůj startup peníze, a Thomas Kösters z EIT Digital poradí, jak překonat překážky při cestě vzhůru.

Není to ale zdaleka všechno. Své zkušenosti a know-how budou sdílet zástupci známých startupů a dalších organizací jako U+, Liftago, PayU, Clever Monitor, Keiretsu, Inventi, Creative Dock, STRV a další. Zeptat se na to, co vás zajímá, se navíc budete moct také v rámci Diskuzních stolů, kterých bude na Startup World Cup & Summit několik desítek.

Každý diskuzní stůl bude mít svého mentora z výše jmenovaných a dalších startupů a firem a dané téma, jako je například tým, funding, marketing či exit. V úzké skupině deseti lidí se pak povede intenzivní debata, v níž mentoři nechají nakouknout do své kuchyně a zároveň předají cenné zkušenosti. Pokud máte startup a nevíte si s něčím rady, nikdy nebyla lepší příležitost se zeptat.

Přijít se zeptat mohou také začínající investoři, respektive ti, kteří nevědí, jak správně investovat v dynamickém světě startupů. Keiretsu Forum bude mít na SWCS vlastní Angel Academy, kde se dozvíte o světě andělských investorů vše podstatné. A kdo ví, třeba právě v Lucerně uděláte svou první investici. Na míru šitý mentoring poskytne také Google Launchpad a specializované meetupy chystá STRV, takže možností, jak se něco naučit, bude opravdu hodně.

Boj o miliony korun

Dosud jsme se bavili především o „summitové“ složce SWCS, jenže neméně důležitý je také prvek globální soutěže Startup World Cup, která v Praze zažije své regionální finále. Do něho se přihlásil úctyhodný počet 335 startupů z celé Evropy, z nichž odborná porota vybrala padesát těch nejlepších.

Přímo na Startup World Cup & Summit bude o první místo, postup do velkého finále v Silicon Valley a možnost vyhrát investici ve výši 1 milionu dolarů soutěžit deset nejlepších startupů. Do TOP 10 se probojovaly startupy z České republiky, Slovenska, Maďarska, Německa, Nizozemska, Polska a Rakouska a každý z nich se bude chtít v živém pitchi před porotou, investory a diváky pořádně ukázat.

Zbylé startupy z TOP 50 navíc budou za zavřenými dveřmi opět přímo v dějišti SWCS soutěžit o poslední volné místo v první desítce. Kdo se zalíbí investorům nejvíce, zopakuje si pak svůj pitch ještě před všemi na velkém pódiu v Lucerně. Můžeme očekávat napínavé dění a správnou startupovou atmosféru.

Startup World Cup & Summit proběhne 17. října a více informací včetně možnosti nákupu vstupenek najdete na swcsummit.com.

Newsletter