Evropské i americké výnosy rostou. Euro navyšuje zisky proti dolaru nad 1,1900 EURUSD. Měny regionu drží zisky. Koruna zpět na 25,55 za euro.

Nákladní silniční přeprava stojí na prahu nové éry

Nákladní silniční přeprava stojí díky inovacím a nástupu nových a chytřejších technologií na prahu nové éry. Podobně jako internet a chytré telefony od základu změnily životy jednotlivců, promění digitální technologie a z toho odvozené chytré služby způsob fungování přepravních společností. V čele této revoluce v silniční přepravě stojí Eurowag.

„EBITDA a EBT společnosti vyrostl za loňský rok o celých 44%, resp. 35%. Paralelně s upevňováním pozic na stávajících trzích jsme otevírali trhy nové a s radostí pozorovali univerzalitu a atraktivitu našich řešení napříč Evropou. Zrealizovali jsme několik technologických akvizic a jako jediná společnost působící ve východní Evropě získali licenci poskytovatele elektronických mýtných služeb,“ říká Martin Vohánka, ředitel společnosti Eurowag. 

Jedním z významných milníků společnosti Eurowag dosažených v roce 2017 bylo získání licence evropského poskytovatele elektronických mýtných služeb (European Electronic Toll Service, EETS). V EU je celkem pouze 6 oprávněných poskytovatelů EETS.

EETS je iniciativa Evropské unie, která má přepravcům v Evropě zefektivnit platby mýtného. Očekává se, že EETS vyřeší stávající problém, kdy jsou přepravci nuceni registrovat svá vozidla zvlášť v každém mýtném systému jednotlivých států a vybavovat je několika palubními jednotkami. EETS umožní používání jediné palubní jednotky akceptované všemi provozovateli mýtných systémů v členských zemích EU. Přepravci tyto jednotky získají od poskytovatele služeb EETS a nikoliv od provozovatelů mýtných systémů v jednotlivých zemích, jak je tomu doposud.

„Eurowag investuje velké prostředky do projektu EETS a věří, že poskytne zákazníkům ty nejlepší služby. Poté, co se společnost v únoru 2017 registrovala u českého Ministerstva dopravy jako poskytovatel elektronického mýtného, vyvinula vlastní unikátní palubní jednotku podporovanou zcela novým IT systémem. Eurowag nyní začíná s procesem certifikace a akceptace nové palubní jednotky v zemích jako jsou Maďarsko, Rakousko, Dánsko, Švédsko, Belgie, Francie, Španělsko, Portugalsko, Itálie a připravuje se v zemích, které také plánují zavedení EETS jako je Česká republika, Německo, Polsko, Švýcarsko a Bulharsko. Naším cílem je poskytovat mýtné služby pro celou Evropu v rámci jedné smlouvy, s jedinou registrací a s jednou palubní jednotkou pro co nejvíce členských států EU,“ říká výkonný ředitel pro mýtné systémy Eurowag Bruno Launois.

Prostřednictvím akvizice významného hráče na evropském trhu, rozšířil Eurowag v roce 2017 portfolio svých produktů o špičkový Fleet Management systém. Ten nabízí správcům vozových parků širokou škálu cenných funkcionalit od administrativní podpory, optimalizace přepravních tras, vzdáleného přístupu k údajům tachografu, kontroly spotřeby až po vyhodnocování jízdního stylu řidiče či předpokládanou potřebu údržby vozidla.

V průběhu roku 2017 společnost Eurowag dokázala nejen dosáhnout růstu na svých stávajících trzích, ale také otvírat trhy nové jako je Dánsko, Itálie nebo Bělorusko, kde firma zúročila zkušenosti z předchozích vstupů do Lotyšska, Litvy a Estonska, kde působí od konce roku 2016.

Srdcem všeho ve společnosti Eurowag jsou lidé. Pestrá skladba motivovaných zaměstnanců je odrazem úspěšně rostoucí firmy. V roce 2017 ve svých řadách společnost Eurowag přivítala více než 160 nových zaměstnanců a může se pyšnit pestrým mezinárodním prostředím, v němž je zastoupeno více než 30 národností a kde se v evropských a blízkovýchodních zastoupeních hovoří plejádou jazyků. Vedení společnosti představuje vyvážený tým co do národností, odborností, zastoupení pohlaví, předchozích pracovních zkušeností i osobnostních charakteristik.

Newsletter