Nálada se obrací, Čechům proti Turecku věří bookmakeři i sázkaři

Teprve v posledním zápase ve skupině D na Euru ve Francii jsou čeští fotbalisté favoritem. Zatímco na výhru se Španělskem měli kurz 7,5:1 a s Chorvatskem 5:1, v obou případech horší než soupeři, na úterní souboj o postup do osmifinále proti Turecku vypsali bookmakeři kurz na výhru 2,4:1, což je lepší kurz než na vítězství tureckého týmu. Výrazně se zlepšila i nálada sázkařů. Proti Španělsku věřilo Čechům necelé procento, s Chorvatskem zhruba pětina, nyní na ně sází téměř 80 procent tipérů. Utkání se hraje v úterý od 21:00 v Lens. Sázkové kanceláře v ČR zatím na Euro přijaly sázky zhruba za miliardu korun. Vše tak nasvědčuje tomu, že bude překonán rekord v MS 2014 v Brazílii.

„Na vývoji kurzů je vidět, že remíza s Chorvaty české naděje do utkání s tureckým výběrem přece jen trochu posílila. Poprvé tak naši fotbalisté vystoupí v roli favorita, byť velmi mírného,“ řekla ČTK mluvčí Chance Markéta Světlíková s tím, že českému týmu věří 75 procent sázkařů.

Podobné číslo (77 procent) eviduje také Tipsport. „Nároďák se sice nedostal během dvou zápasů skoro vůbec do hry, pak ale stačila přesná Škodova hlavička, která nasměrovala utkání s Chorvatskem k remíze. A je tu velká šance postoupit do vysněného osmifinále,“ uvedl vedoucí bookmaker Tipsportu Ladislav Pavlis. K postupu mezi nejlepších 16 týmů bude Česku velmi pravděpodobně stačit jakákoliv výhra.

Ještě o něco optimističtější jsou klienti Fortuny, Čechům věří 80 procent z nich. „Jeden bod po zápasech se Španěly a Chorvaty asi opravdu odpovídá situaci, ve které jsme po těchto soubojích chtěli být. Takže s Turky hrajeme o všechno,“ doplnil hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.

Tipsport zatím přijal na Euro sázky zhruba za 500 milionů korun. „Odhadovaná miliarda na celý turnaj se jeví reálně. Zvláště pokud se v úterý zápas českému výběru povede a postoupí dál,“ doplnil Pavlis. Fortuna zatím přijala sázky za 350 milionů korun, Chance za 70 milionů Kč. Tipsport, Fortuna a Chance drží v Česku podle údajů asociace Apkurs, která tyto společnosti sdružuje, 92 procent na trhu kurzových sázek. Ostatní firmy absolutní výši tržeb na jednotlivé akce obvykle nezveřejňují. Dá se však předpokládat, že celkové vklady na Euro se pohybují kolem miliardy korun. Při dosud rekordním fotbalovém MS 2014 v Brazílii nabral Tipsport sázky za 600 milionů Kč, Fortuna za 500 milionů a Chance za 200 milionů.

Do pozice největšího favorita po dvou odehraných zápasech poskočilo Španělsko (4,4:1), s nepatrným odstupem následují Francie a Německo (4,6:1), dále Anglie (9:1), Itálie (11:1) a Belgie (13:1). Kurz Česka na celkový triumf se z úvodních 100:1 propadl na 200:1. „Tvrdé zkoušky proti silným týmům Španělska a Chorvatska odhalily, že na úplnou špičku letos nemáme. Postup mezi nejlepších 16 mužstev a finále turnaje jsou dva odlišné světy,“ uzavřel Pavlis.

Osmifinále se hraje od soboty 25. června do pondělí 27. června. O případném soupeři Česka a termínu utkání rozhodnou až závěrečné zápasy v ostatních skupinách.

Newsletter