Náměstkem ministryně průmyslu a obchodu se stane exministr financí Pilný

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková dnes rozhodla o jmenování bývalého ministra financí ČR a generálního ředitele české pobočky společnosti Microsoft Ivana Pilného (ANO) do funkce náměstka člena vlády. Ivan Pilný ve funkci nahradí dosavadního náměstka Ondřeje Malého, který bude ministryní z funkce odvolán k 31. říjnu 2018. Bývalému náměstkovi Ondřeji Malému bylo ze strany paní ministryně nabídnuto další pokračování na ministerstvu, a to v rámci sekce Technologie 4.0.

„Změnu na pozici svého ‚politického‘ náměstka (podle zákona o státní službě jde o funkci Náměstka člena vlády) jsem se rozhodla udělat především proto, že mezi mé hlavní priory patří snižování byrokracie ve státní správě. Ivan Pilný je člověk s velkou profesionální zkušeností, a tu chci využít nejen pro minimalizaci administrativní zátěže podnikatelů, ale také pro realizaci zavádění parametrů digitálního státu a všech souvisejících aktivit,“ uvedla dnes ke jmenování nového náměstka ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková.

Nový náměstek ministryně průmyslu a obchodu Ivan Pilný se narodil 6. července roku 1944 a jeho profesní působení je spojeno s oborem informačních technologií. Ivan Pilný mimo jiné založil českou pobočku společnosti Microsoft a v letech 1992-1998 byl jejím generálním ředitelem. V letech 2013-2017 byl zvolen poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a v roce 2017 působil v české vládě jako ministr financí.

 

Newsletter