Našlo Japonsko lék pro svou ekonomiku? Pomoci má turismus

Japonský premiér Šinzó Abe hodlá do roku 2020 zdvojnásobit počet zahraničních návštěvníků Japonska i objem peněz, které zahraniční turisté v zemi vycházejícího slunce utrácejí. Podle médií tak chce podpořit japonskou ekonomiku, která se dlouhodobě potýká se slabým růstem.

V loňském roce navštívilo Japonsko zhruba 20 milionů zahraničních turistů, kteří v zemi utratili asi 3,5 bilionu jenů (744 miliard Kč). Abeho cílem je, aby se do roku 2020 počet turistů zvýšil na 40 milionů a objem výdajů na osm bilionů jenů.

Abeho vláda již dříve zmírnila vízové požadavky pro několik asijských zemí, což vedlo zejména k většímu přílivu turistů z Číny. Premiér hodlá cestovní ruch podpořit dalším uvolňováním vízových požadavků i zlepšováním leteckého spojení mezi Japonskem a zbytkem světa. Hodlá rovněž posílit propagaci turistických lákadel.

„Cestovní ruch je důležitou součástí naší strategie hospodářského růstu, revitalizace místních ekonomik i našeho cíle zvýšit hrubý domácí produkt (HDP) na 600 bilionů jenů,“ uvedl Abe po dnešním zasedání vlády.

Newsletter